FAQ

Gdzie znajduje się żłobek? – nasz żłobek mieści się na nowoczesnym Osiedlu Marina w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim, z bardzo dobrym dojazdem m.in. z Zemborzyc, Prawiednik i całej dzielnicy Wrotków.

Ile jest grup w żłobku? – w żłobku jest jedna grupa składająca się maksymalnie z 23 dzieci.

Jaki jest podział wiekowy dzieci? – przyjmujemy dzieci od 12 miesięcy do 3 lat.

Ile Pań do opieki jest przewidzianych na daną ilość dzieci w grupie? – do opieki nad dziećmi są zatrudnione 3 panie z odpowiednimi kwalifikacjami.

Czy jest możliwość by dziecko chodziło boso, ewentualnie w skarpetkach ABS? – oczywiście, jest taka możliwość.

Czy jest możliwość podania dziecku mleka mamy? – oczywiście, istnieje taka możliwość.

Jak wygląda u Państwa adaptacja, ile trwa dni? Czy jest możliwość wydłużenia adaptacji? – adaptacja trwa tydzień, przez 2 dni rodzice przychodzą razem z dzieckiem, przez kolejne 3 dni dziecko zostaje w żłobku i z dnia na dzień wydłużamy czas pobytu dziecka. Jest to związane z tym, że dziecko musi się przyzwyczaić do tego, że rodzić je zostawia, ale zawsze wraca.

Czy jest monitoring w żłobku i czy rodzice mają do niego podgląd? – tak, w żłobku jest zainstalowany monitoring dla celów bezpieczeństwa. Nagrania z niego są dostępne na życzenie.

Czy mają Państwo swój ogródek? – dysponujemy pełnym dostępem do placu zabaw, który znajduje się tuż obok żłobka.

Co zapewnia żłobek, a co muszę ja przynieść dla dziecka (pampersy, mokre chusteczki, maść)? – żłobek zapewnia wyprawkę plastyczną, w gestii rodziców pozostaje wyprawka higieniczna (każde dziecko i każdy rodzic ma swoje preferencje).

Czy dziecko może korzystać ze smoczka i bidonu? – tak.

Czy może dziecko przynieść przytulankę / zabawkę? – tak.

Czy dzieci w Państwa placówce często wychodzą na dwór? – wyjścia na spacery uzależnione są od warunków pogodowych i jakości powietrza. Jeżeli nic nie przeszkadza w wyjściu będziemy wychodzić jak najczęściej.

W przypadku nieobecności dziecka jak jest rozliczane wyżywienie? – według umowy na świadczone usługi.

Jak wygląda przykładowy jadłospis? Czy można gdzieś go spróbować / zamówić? – jakościowe jedzenie to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka. Korzystamy w tym zakresie z profesjonalnego cateringu, który w pełni zaspakaja potrzeby żywieniowe dzieci.

Czy można przynosić swoje posiłki? – ze względu na obostrzenia sanepidu nie mamy możliwości przyjmowania od Państwa ugotowanych posiłków. Jeżeli jest to związane z alergią pokarmową, można zamówić dietę, catering posiada taką opcję. Można także dostosować posiłki do dziecka. Jeżeli dziecko jest na tyle małe, że jego żywienie opiera się na gotowych posiłkach ze słoiczków lub kaszek, można je przynosić.

Czy w żłobku Panie odpieluchowują dzieci? – tak, na prośbę rodziców i po obserwacji dziecka. Szczególnie gdy dziecko kończy 2 lata, staramy się wtedy sprawdzić czy dziecko jest już gotowe na ten krok. Odpieluchowanie jest jednak zadaniem wspólnym dla żłobka i rodziców – współpraca musi być ścisła.

Jak wygląda postępowanie w przypadku wypadku dziecka? Czy dzieci są dodatkowo ubezpieczone? – obowiązkowo ubezpieczamy Dziecko. Opłata naliczana jest raz w roku i wlicza się we wpisowe.

Stłuczenia, ugryzienia itp., od razu traktowane są zimnym okładem.

W przypadku wypadku dziecka (staramy się ich unikać), dzwonimy do rodziców i przekazujemy wszystko o stanie dziecka. Jeżeli potrzebna jest pomoc lekarska to prosimy rodziców o możliwość zawiadomienie lekarza / karetki. W przypadku gdy rodzic nie zdąży dojechać do żłobka, w karetce jedzie opiekunka.

Co mieści się w wyprawce dziecka? – szczegółowe elementy wprawki są opisane w umowie.

Czy wyprawka plastyczna jest dodatkowym kosztem? – nie, wyprawka plastyczna jest w cenie czesnego.

Czy w przypadku nieobecności dziecka cena za żłobek jest niższa? – nie, czesne jest stałym kosztem.

Czy wszystkie dzieci muszą spać? – nie muszą, ale będziemy starać się aby dziecko przynajmniej na chwilę się położyło i odpoczęło.

Jak wygląda higiena dziecka w przedszkolu? – łazienka jest ogólnodostępna. Dzieci co pewien czas mają sprawdzane pampersy, bądź są wysadzane na nocnik. W żłobku posiadamy przewijak oraz brodzik do obmycia dziecka. Kremy są stosowane wtedy, kiedy istnieje potrzeba, chyba, że rodzice chcą inaczej.

Czy dziecko będzie miało stały dostęp do wody? – tak, dzieci dostają wodę do posiłku. Również w ciągu dnia w kąciku zdrowia jest udostępniona woda, każde dziecko ma swój kubeczek / bidon / butelkę. Ma więc swobodny dostęp do wody.

Czy dziecko, które uczęszcza do żłobka musi być zaszczepione? – tak, szczepienia są obowiązkowe.

Jak wygląda plan dnia? – według planu dnia, który szczegółowo opisaliśmy na stronie.

Czy dzieci mają możliwość częstszych drzemek? – tak, szczególnie w przypadku dzieci do roku. Dzieci od 1-3 lat mają jedną – główną drzemkę.

Czy można podawać dziecku lekarstwa w żłobku? – w związku z faktem, że żłobek jest placówką opiekuńczą a nie leczniczą, w żłobku nie podajemy leków dzieciom.


Robimy wszystko, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności i cookies.