Multisensoryczne i anglojęzyczne zajęcia

Każde dziecko jest wyjątkowe. Każde dziecko rozwija się w różnym tempie i każde wymaga innej stymulacji w rozwoju. Stworzyliśmy wyjątkową podstawę programową zajęć (w cenie czesnego), która zapewni Państwa dziecku rozwój multisensoryczny.

Spędzamy kreatywnie czas, bawimy się i uczymy nowych rzeczy. Poznaj nasze wyjątkowe zajęcia:

PRZYWITANIE PONIEDZIAŁKU

„Dmuchańce skakańce” – w każdy poniedziałek witamy nasze Gwiazdki rozstawionym na środku Sali dmuchańcem, który zająca do skakania. Nie znamy dzieci które nie lubią tej formy zabawy J Dzięki temu nasze Gwiazdki pomimo fantastycznego weekendu spędzonymi z rodzicami chętniej wracają w nasze progi i pozytywnie zaczynają każdy tydzień J

 
BLOK PRZEDPOŁUDNIOWY (przed obiadkiem i drzemką)
EDUKACYJNE ZAJĘCIA TEMATYCZNE ZGODNE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ (prowadzone codziennie)

Każdy tydzień w miesiącu mamy rozpisany w naszym planie edukacyjnym i zajęcia tematyczne odnoszą się do tematu przewodniego danego tygodnia. Podczas tych zajęć uczymy się i zdobywamy wiedzę na podstawowe tematy, które dotyczą otaczającego nas świata. Oprócz tego w każdym miesiącu prowadzimy kalendarz zajęć nietypowych i podczas zajęć tematycznych dodatkowo świętujemy np. dzień śliwki, kropki, koloru zielonego i wiele innych ciekawych które udostępniamy na dany miesiąc jako ”kartka z kalendarza” na profilu Facebook oraz w naszej mobilnej aplikacji.

ZAJĘCIA ROZWOJOWE (prowadzone codziennie, każda forma zajęć w innym dniu tygodnia, każdy rodzaj zajęć przypisany do konkretnej Cioci)

Są to starannie przygotowane przez nasze ciocie zajęcia z różnej tematyki podczas których nawiązujemy również do wydarzeń z poszczególnych dni zaplanowanych na każdy miesiąc w ramach „Kartki z kalendarza”.

Zajęcia z samodzielności „Samodzielny Maluch” – podczas tych zajęć staramy się nauczyć dzieci i wypracować proste nawyki takich jak chociażby sprzątanie po sobie zabawek.

Zajęcia plastyczne „Plastyka sensoryczna” – podczas zajęć wykorzystujemy wiedzę z zakresu plastyki sensorycznej jako metody wsparcia rozwoju małego dziecka. Są to różnorodne zajęcia sensoryczno-plastyczne pobudzające zmysły i wrodzoną kreatywność dziecka. Zajęcia są prowadzone przez Ciocię z certyfikatem z tej tematyki.

Zajęcia konstrukcyjne z pracą na wyobraźni „Imagination bricks” – w ramach zajęć wykorzystywana jest kreatywność dzieci, która wspomaga rozwój psychomotoryczny. Podczas zajęć wykorzystujemy mega klocki i elementy piankowe wyspy sensorycznej do zbudowania własnego tunelu lub labiryntu. Do tego dodajemy własną historię. Czasem ratujemy księżniczkę umieszczoną w zamku, czasem mamy za zadane odnaleźć w labiryncie zagubioną lalę, a czasem podłoga to lawa. Za każdym razem nasza konstrukcja jest inna i niepowtarzalna, a jej wspólne wykonanie a następnie pokonanie jest niezwykle angażujące dziecko na poziomie jego nieograniczonej wyobraźni oraz sprawności motorycznej. Zajęcia są prowadzone przez nasze Ciocie która rozwijają swoją kreatywność w ramach wiedzy opracowanej w pakiecie „Kreatywny Opiekun 2.0” z Eduka Center.

 Zajęcia matematyczne wspierające logiczne myślenie „Kolorowe kulki” – edukacyjne zabawy w basenie z kulkami, nauka kolorów, liczenia, w języku polskim i angielskim)

Zajęcia z motoryki małej „Sprawne rączki” – zajęcia opierające się na terapii ręki i zadaniach manualnych np. chwytanie , przesypywanie, usprawniające mi.in. chwyt pensetowy, koordynację typu ręka-oko.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Zawsze wychodzimy z ciekawa propozycją zajęć dodatkowych, by czas spędzony w naszym żłobku był wypełniony nauką, zabawą i aktywnie spędzonym czasem. Jesteśmy również otwarci na sugestie Rodziców co do propozycji zajęć dodatkowych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez zewnętrznych wyspecjalizowanych instruktorów z danej tematyki.

w 2022 roku zapewniamy zajęcia dodatkowe takie jak:

Animal Assisted Education – dogoterapia  prowadzone przez  „FluffyTouch”

Musical Babies – zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakerów

Logopedia – zajęcia prowadzone przez neurologopedą z gabinetu „Mygadamy”

Zajęcia muzyczne “Wesołe nutki – Gordonki”  – Zajęcia prowadzone są według teorii prof. Edwina E. Gordona – oparte na śpiewaniu różnorodnych melodii i rytmiczanek z użyciem kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne). Zajęcia rozwijają nie tylko zdolności muzyczne dzieci, ale i zdolności manualne czy koordynację ruchową. Wspomagają też naukę mowy. Podczas zajęć dzieci osłuchują się z bogatym repertuarem melodyczno-rytmicznym (różne skale muzyczne, tempa, rytmy, style), wyrabiając gotowość do nauki gry na instrumentach w przyszłości i wspaniale się bawiąc. Zajęcia są prowadzone przez Ciocię z certyfikatem z tej tematyki.

Nauka prezentacji i oswajania stresu „Czas na występ” – prezentacje indywidualne dzieci, umiejętność odpowiadania na proste pytania zadane na forum grupy, umiejętność wykonania prostych czynności w ramach wystąpień publicznych (na forum grupy), dla najmłodszych umiejętność „bycia” w centrum uwagi a to wszystko wzbogacone nagradzaniem poprzez brawa i gratulacje.

 
BLOK POPOŁUDNIOWY (po drzemce)
ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE

“Bańkowe szaleństwo” – tańce fikańce, przy wytwornicy baniek,

“Bajkolandia” – praca z wyobraźnią poprzez czytanie bajek + elementy bajkoterapii

 „Tańczące i fikające brzdące” – nauka koordynacji, harmonii ruchów do hitów naszych Gwiazdek

„Psychomotoryka smyka”  – zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryczny, oparte na wiedzy z terapii psychomotorycznej metodą Procus i Block. 

„Zajecia logiczne z wykorzystaniem podłogi interaktywnej” zamiennie z „Autoterapia SI z wykorzystaniem wnęki sensorycznej” (multisensoryczna chromoterapia układu nerwowego)

ZADANIE NA POŻEGNANIE

“Skrzynia czasu” – to nasz autorski projekt, który jest nastawiony na budowanie relacji na bazie komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Na pożegnanie dnia spędzonego w żłobku dzieci chętnie sięgają po żetony z zadaniami, które maja do wykonania w drodze powrotnej do domu. Jest to zadanie oparte na konsekwencji w działaniu i zaangażowaniu Rodziców naszych Gwiazdek.

Robimy wszystko, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności i cookies.