Częste pytania

Jaki jest podział wiekowy dzieci? – zapraszamy wszystkie Dzieci które chcą dołączyć do naszej wyjątkowej ekipy Gwiazdek już od 6 miesięcy do 3 lat.

Ile jest grup w żłobkach i ile jest Pań do opieki? – według ustawy na 8 dzieci przypada 1 opiekun. U nas są zatrudnione na pełny etat 4 wykfalifikowane specjalistki – głównie osoby po pedagogice. Do tego dysponujemy pulą cioć dochodzących.  W praktyce wychodzi ok. 5 dzieci na 1 opiekunkę. W żłobku posiadamy nieformalne grupy ok 6 osobowe. Jedna grupa przypisana jest do 1 opiekuna, przy czym cały czas zabawy, edukacji, drzemki i spacerów spędzamy wspólnie. Celowo nie dzieliliśmy przestronnej przestrzeni na małe salki po to, by nasze Gwiazdki mogły uczyć się od siebie na każdym etapie rozwoju, nawiązywać relacje, mieć możliwość większego wyboru z kim chcą się bawić podczas zabaw swobodnych. Takie rozwiązanie bardzo wspiera dzieci w rozwoju społecznym.

Czy jest możliwość by dziecko chodziło boso, ewentualnie w skarpetkach ABS? – oczywiście, boso, w bucikach przekazanych przez Rodziców, czy w skarpetkach. Jak kto woli 🙂 Wszystko zależne jest od preferencji Rodziców, które szanujemy i których przestrzegamy. My jednak preferujemy, by Dzieci chodziły boso, gdyż to jest najlepsze dla rozwoju Dziecka. W naszych placówkach przestrzeń zabaw jest wyłożona wysokiej jakości wykładziną z podkładem izolacyjnym typu pianomat.

Jak wygląda u Państwa adaptacja? – Adaptację przeporowadzamy zawsze uwzględniając potrzeby dziecka we ścisłej współpracy z Rodzicami. Dziecko z czasem zaczyna rozumieć, że Rodzic je zostawia/odchodzi, ale zawsze wraca – jest to indywidualny proces. 

Czy jest monitoring w żłobku i czy rodzice mają do niego podgląd? – tak, w żłobku jest zainstalowany monitoring wizyjny dla celów bezpieczeństwa. Nagrania z niego są dostępne na życzenie ☺️.

Co zapewnia żłobek, a co jest po stronie Rodzica (pampersy, mokre chusteczki, maść)? – żłobek zapewnia obfitą wyprawkę plastyczną, w gestii rodziców pozostaje wyprawka higieniczna gdyż każde dziecko i każdy rodzic ma swoje preferencje.

Czy Dziecko może korzystać ze smoczka? – oczywiście na początku tak☺️ Smoczek daje Dziecku poczucie bezpieczeństwa. Z czasem gdy Dziecko czuje się już u nas komfortowo przy współpracy z Rodzicami odstawiamy smoczek, by rozwijać u Dziecka prawidłowy zgryz.

Czy może dziecko przynieść przytulankę / zabawkę? – oczywiście ☺️ Zależy nam na tym, by Dziecko czuło się u nas dobrze, jak u siebie, dlatego jeśli ma swojego pluszowego przyjaciela którego chciałoby zaprosić do swojego żłobkowego świata – serdecznie zapraszamy wszystkie misie, lale i samochodziki. Bardzo prosimy jedynie by zabawki były bezpieczne☺️.

Czy Dzieci w Państwa placówce często wychodzą na dwór? – wyjścia na spacery uzależnione są od warunków pogodowych i jakości powietrza. Jeżeli są odpowiednie warunki wychodzimy jak najczęściej.

Jak wygląda przykładowy jadłospis? Co o w przypadku alergii? – jakościowe jedzenie to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka. Korzystamy w tym zakresie z profesjonalnego cateringu, który w pełni zaspakaja potrzeby żywieniowe dzieci. Co tydzień w aplikacji Livekid udostępniamy pełny jadłospis. Znajduje się on również na tablicy informacyjnej na placówce. Do tematu żywienia podchodzimy indywidualnie. Ściśle współpracujemy z firmą cateringową i jeżeli Dziecko posiada alergię pokarmową zamawiamy dietę wykluczającą wybrane składniki. Uwzględniamy również preferencje Rodziców by jak najbardziej dostosować posiłki do Dziecka. Natomiast jeżeli Dziecko jest na tyle małe, że jego żywienie opiera się na gotowych posiłkach ze słoiczków lub kaszek, oczywiście można je przynosić. Jesteśmy również gotowi do przyjmowania i podawania Dziecku mleka mamy (mleko lekko podgrzewamy w bezpiecznej temperaturze w mikrofalówce, posiadamy sterylizator do butelek).

Czy w żłobku Panie odpieluchowują Dzieci? – tak, na prośbę rodziców i po obserwacji dziecka. Szczególnie gdy dziecko kończy 2 lata, staramy się wtedy sprawdzić czy dziecko jest już gotowe na ten krok. Odpieluchowanie jest jednak zadaniem wspólnym dla żłobka i rodziców – współpracujemy ściśle i dlatego proces odpieluchowywania zazwyczaj przebiega bardzo sprawnie.

Czy wszystkie Dzieci muszą spać? – absolutnie nie muszą , ale będziemy starać się aby Dziecko przynajmniej na chwilę się położyło i odpoczęło przy muzyce relaksacyjnej bo nasz plan dnia jest bardzo obfity w zajęcia i zabawy ☺️.

Jak wygląda higiena dziecka? – łazienka znajduje się tuz przy sali zabaw posiadamy w niej przewijak oraz brodzik do obmycia dziecka. Dzieci kilkukrotnie o stałych porach mają obowiązkowo sprawdzane pampersy, bądź są wysadzane na nocnik.  Dodatkowo wykonujemy tą czynność według indywidualnych potrzeb Dziecka. Zdarza się wiec, ze Dziecko ma zmienianą pieluszkę nawet co godzinę.  Później co prawda czasem Rodzice dziwią się, że należy donieść kolejne opakowanie pieluch 🤗. Bardzo dbamy o higienę intymną naszych Gwiazdek bo to wpływa na ich komfort i ogólne zadowolenie. Kremy są stosowane wtedy, kiedy istnieje potrzeba, uwzględniamy każde preferencje i oczekiwania Rodziców ☺️.

Czy Dziecko będzie miało stały dostęp do wody? – tak posiadamy specjalne stacje wodne tzw. „water station”. W każdej chwili gdy dziecko czuje pragnienie podchodzi w wyznaczone miejsce i wtedy jest to sygnał dla Cioć by podać bidon lub napoić.  Dodatkowo obowiązkowo dzieci dostają wodę do posiłku. 

Czy Dziecko, które uczęszcza do żłobka musi być zaszczepione? – tak, szczepienia są obowiązkowe.

Czy mają Państwo swój ogródek? – dysponujemy pełnym dostępem do placu zabaw, który znajduje się tuż obok żłobka.

Czy można podawać dziecku lekarstwa w żłobku? – w związku z faktem, że żłobek jest placówką opiekuńczą a nie leczniczą, w żłobku nie podajemy leków dzieciom.

 

Robimy wszystko, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności i cookies.