Multisensoryczne i anglojęzyczne zajęcia

Dzieci rozwijają się najlepiej w atmosferze kreatywnej, która jest sferą zmienną i dostarcza wielu bodźców. Jednak dla harmonii i równowagi rozwoju potrzebna jest również stabilizacja, która daje poczucie bezpieczeństwa. To poczucie, dają codzienne rytuały. Dzieci znając plan dnia, przyzwyczajają się do jego przebiegu. Dzięki temu czują się bezpiecznie. Mając tę wiedzę dbamy o to, by plan dnia w „Radosne Gwiazdki” – wyjątkowy żłobek, był zachowany każdego dnia. Zależy nam, by dzieci przyzwyczaiły się do rytmu dnia, w zakresie posiłków czy czynności higienicznych. Urozmaiceniem zaś są nasze wyjątkowe zajęcia, które rozbudzają w dzieciach kreatywność i chęć doświadczania.

Przeczytaj by wiedzieć po co zapewniamy aż tyle różnorodnych zajęć

PRZYWITANIE PONIEDZIAŁKU

„Dmuchańce skakańce” – w każdy poniedziałek witamy nasze Gwiazdki rozstawionym na środku sali dmuchańcem, który zająca do skakania. Nie znamy dzieci które nie lubią tej formy zabawy. Dzięki temu nasze Gwiazdki pomimo fantastycznego weekendu spędzonego z Rodzicami chętniej wracają w nasze progi i pozytywnie zaczynają każdy tydzień.

BLOK PRZEDPOŁUDNIOWY (przed obiadkiem i drzemką)
EDUKACYJNE ZAJĘCIA ZGODNE Z TEMATEM PRZEWODNIM (prowadzone codziennie)

Każdy tydzień w miesiącu mamy rozpisany w naszym planie edukacyjnym i zajęcia tematyczne odnoszą się do tematu przewodniego danego tygodnia. Podczas tych zajęć uczymy się i zdobywamy wiedzę na podstawowe tematy, które dotyczą otaczającego nas świata. Oprócz tego w każdym miesiącu prowadzimy kalendarz zajęć nietypowych i podczas zajęć tematycznych dodatkowo świętujemy np. dzień śliwki, kropki, koloru zielonego i wiele innych ciekawych które udostępniamy na dany miesiąc jako ”kartka z kalendarza” na profilu Facebook oraz w naszej mobilnej aplikacji.

ZAJĘCIA ROZWOJOWE (prowadzone codziennie, każda forma zajęć w innym dniu tygodnia, każdy rodzaj zajęć przypisany do konkretnej Cioci)

Są to starannie przygotowane przez nasze ciocie zajęcia z różnej tematyki podczas których nawiązujemy również do wydarzeń z poszczególnych dni zaplanowanych na każdy miesiąc w ramach „Kartki z kalendarza”.

Zajęcia z samodzielności „Samodzielny Maluch” – podczas tych zajęć staramy się nauczyć dzieci i wypracować proste nawyki takich jak chociażby sprzątanie po sobie zabawek.

Zajęcia plastyczne „Plastyka sensoryczna” – podczas zajęć wykorzystujemy wiedzę z zakresu plastyki sensorycznej jako metody wsparcia rozwoju małego dziecka. Są to różnorodne zajęcia sensoryczno-plastyczne pobudzające zmysły i wrodzoną kreatywność dziecka. Zajęcia są prowadzone przez Ciocię z certyfikatem z tej tematyki.

Zajęcia konstrukcyjne z pracą na wyobraźni „Imagination bricks” – w ramach zajęć wykorzystywana jest kreatywność dzieci, która wspomaga rozwój psychomotoryczny. Podczas zajęć wykorzystujemy mega klocki i elementy piankowe wyspy sensorycznej do zbudowania własnego tunelu lub labiryntu. Do tego dodajemy własną historię. Czasem ratujemy księżniczkę umieszczoną w zamku, czasem mamy za zadane odnaleźć w labiryncie zagubioną lalę, a czasem podłoga to lawa. Za każdym razem nasza konstrukcja jest inna i niepowtarzalna, a jej wspólne wykonanie a następnie pokonanie jest niezwykle angażujące dziecko na poziomie jego nieograniczonej wyobraźni oraz sprawności motorycznej. Zajęcia są prowadzone przez nasze Ciocie która rozwijają swoją kreatywność w ramach wiedzy opracowanej w pakiecie „Kreatywny Opiekun 2.0” z Eduka Center.

 Zajęcia matematyczne wspierające logiczne myślenie „Kolorowe kulki” – edukacyjne zabawy w basenie z kulkami, nauka kolorów, liczenia, w języku polskim i angielskim)

Zajęcia z motoryki małej „Sprawne rączki” – zajęcia opierające się na terapii ręki i zadaniach manualnych np. chwytanie , przesypywanie, usprawniające mi.in. chwyt pensetowy, koordynację typu ręka-oko.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Zawsze wychodzimy z ciekawa propozycją zajęć dodatkowych, by czas spędzony w naszym żłobku był wypełniony nauką, zabawą i aktywnie spędzonym czasem. Jesteśmy również otwarci na sugestie Rodziców co do propozycji zajęć dodatkowych. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez zewnętrznych wyspecjalizowanych instruktorów z danej tematyki.

w 2022 roku zapewniamy zajęcia dodatkowe takie jak:

Animal Assisted Education – dogoterapia  prowadzone przez  „FluffyTouch”

Musical Babies – zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakerów

Logopedia – zajęcia prowadzone przez neurologopedą z gabinetu „Mygadamy”

Zajęcia muzyczne “Wesołe nutki – Gordonki”  – Zajęcia prowadzone są według teorii prof. Edwina E. Gordona – oparte na śpiewaniu różnorodnych melodii i rytmiczanek z użyciem kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne). Zajęcia rozwijają nie tylko zdolności muzyczne dzieci, ale i zdolności manualne czy koordynację ruchową. Wspomagają też naukę mowy. Podczas zajęć dzieci osłuchują się z bogatym repertuarem melodyczno-rytmicznym (różne skale muzyczne, tempa, rytmy, style), wyrabiając gotowość do nauki gry na instrumentach w przyszłości i wspaniale się bawiąc. Zajęcia są prowadzone przez Ciocię z certyfikatem z tej tematyki.

Nauka prezentacji i oswajania stresu „Czas na występ” – prezentacje indywidualne dzieci, umiejętność odpowiadania na proste pytania zadane na forum grupy, umiejętność wykonania prostych czynności w ramach wystąpień publicznych (na forum grupy), dla najmłodszych umiejętność „bycia” w centrum uwagi a to wszystko wzbogacone nagradzaniem poprzez brawa i gratulacje.

 
BLOK POPOŁUDNIOWY (po drzemce)
ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE

“Bańkowe szaleństwo” – tańce fikańce, przy wytwornicy baniek,

“Bajkolandia” – praca z wyobraźnią poprzez czytanie bajek + elementy bajkoterapii

 „Tańczące i fikające brzdące” – nauka koordynacji, harmonii ruchów do hitów naszych Gwiazdek

„Psychomotoryka smyka”  – zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryczny, oparte na wiedzy z terapii psychomotorycznej metodą Procus i Block. 

„Zajecia logiczne z wykorzystaniem podłogi interaktywnej” zamiennie z „Autoterapia SI z wykorzystaniem wnęki sensorycznej” (multisensoryczna chromoterapia układu nerwowego)

ZADANIE NA POŻEGNANIE

“Skrzynia czasu” – to nasz autorski projekt, który jest nastawiony na budowanie relacji na bazie komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Na pożegnanie dnia spędzonego w żłobku dzieci chętnie sięgają po żetony z zadaniami, które maja do wykonania w drodze powrotnej do domu. Jest to zadanie oparte na konsekwencji w działaniu i zaangażowaniu Rodziców naszych Gwiazdek.

*tygodniowy jadłospis publikujemy w  aplikacji Livekid dostępnej dla rodziców zapisanych dzieci.

CODZIENNIE UDOSTĘPNIAMY RODZICOM PO KILKADZIESIĄT ZDJĘĆ. CZEŚĆ Z NICH PUBLIKUJEMY CODZIENNIE NA NASZYM FACEBOOKU. 

ZOBACZ

Robimy wszystko, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności i cookies.