Działamy zgodnie z japońską filozofią szczęścia

Co dokładnie znaczy słowo ikigai? “Iki” to po japońsku”żyć”, “gai” oznacza “powód”. W dosłownym tłumaczeniu ikigai oznacza więc “powód do życia”. Japońską filozofię szczęścia można opisać jako system motywujący do zerwania się z łóżka każdego poranka.

W węższym sensie termin ten odnosi się do określonych czynności i stanów, które uznajemy za ważne i wartościowe, i w których odnajdujemy cel naszego życia i działań. Prawdziwe poczucie szczęścia według japońskiego przepisu to kombinacja satysfakcji, miłości, zadowolenia i dojrzałości. Prowadzi ono do wyraźnego dostrzegania, jakie wartości liczą się dla nas w życiu.

Czerpiemy radość z życia i uczymy się doceniać to co mamy świętując!

To, co powoduje, że codziennie chce nam się stawać z łóżka i od wczesnych godzin rannych być do dyspozycji naszych małych Gwiazdek, to między innymi umiejętność CELEBROWANIA. Świętujemy każdy dzień, każdą chwilę i łapiemy garściami życie. Czas ucieka nieubłaganie. Widzimy to każdego dnia, obserwując jak nasze Gwiazdki dojrzewają i rosną na naszych oczach. Dlatego doceniamy, cieszymy się z tego co jest i uczymy nasze Gwiazdki również cieszyć się i czerpać z życia RADOŚĆ. Z tego względu wykorzystujemy każdą okazję do świętowania.

URODZINY PLACÓWKI

To nasze stałe coroczne święto. Cieszymy się każdego roku z tego, że nasz żłobek jest pełny Gwiazdek dzięki ich świadomym Rodzicom. Każde nasze urodziny to niezwykły czas wyjątkowych pokazów 🙂

ABSOLUTORIA

Każdego roku część Gwiazdek opuszcza nasze gniazdo, rozpościera szeroko skrzydła i leci dalej. To szczególny moment, który również zasługuje na uznanie. Dzieci otrzymują od nas birety, dyplomy i autorskie książeczki. W ten sposób doceniamy ogromny progres, który wykonały w żłobku. Dzięki temu Dzieci dodatkowo rozumieją, że zamyka się jakiś okres w ich życiu i następuje nowy. Ułatwia to w znaczy sposób start w przygodę z przedszkolem.

WARSZTATY  ŚWIĄTECZNE

Zawsze w grudniu jest taki dzień, w którym spotykamy się na sali żłobkowej wraz z Rodzicami. Wtedy w rodzinnej atmosferze celebrujemy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Rozmawiamy, śmiejemy się, wykonujemy razem z Rodzicami prace plastyczne i czerpiemy z tego wspólnego przebywania wiele radości. 

Nasz żłobek to MIEJSCE OBFITOŚCI dla dzieci.

Dzieci dla nas są najbardziej wymagającymi klientami i zgodnie z naszą ideologią — zasługują na wszystko, co najlepsze. U Nas Gwiazdki mają zapewnioną możliwość rozwoju na każdej płaszczyźnie. Z takiego założenia wychodzimy i staramy się robić wszystko, aby tak było stawiając na JAKOŚĆ. Podczas rekrutacji Dzieci do naszego żłobka ze względu na ograniczoną liczbę miejsc musimy przyznać, że u nas nie decyduje kolejność zgłoszeń, a fakt czy wraz z Rodzicami mamy na uwadze tożsame wartości. Tylko przy utrzymaniu jednolitego poziomu w wychowaniu dziecka i opiece nad nim zarówno w żłobku jak i w domu jesteśmy w stanie osiągnąć wymierne efekty. Dziecko wówczas wie konkretnie, czego się od niego oczekuje, gdzie są jego granice, jakie zachowania osób dorosłych są standardem. Dzięki temu kształtuje się w jego głowie pożądany obraz świata i relacji międzyludzkich co bezpośrednio przełoży się na poczucie własnej wartości oraz prawidłowe zachowania społeczne, które po prostu będą dla Dziecka korzystne.

Wiele osób dorosłych o zaburzonym poczuciu własnej wartości upatruje się nieodpowiednich postaw rodziców czy wzorców w domu. Jesteśmy w pełni świadomi tego, że dzieci w naszym żłobku spędzają średnio 8 godzin dziennie, co oznacza, że to właśnie tutaj dziecko uczy się funkcjonowania w grupie społecznej, szanowania swoich granic, możliwości wyrażania swoich emocji. Nasze ciocie uczestniczą w wielu szkoleniach i czytają lektury z obszarów pedagogiki i psychologii małych dzieci, by cały czas pracować nad sobą, gdyż dzieci uczą się przez obserwację (to takie ważne!).

Dodatkowo nasze Ciocie 2 razy do roku uczestniczą w sesjach coachingowych mających na celu weryfikację utrzymywanych standardów, obszarów samoświadomości i atmosfery w pracy.

Dbamy również o to, by atmosfera w naszym żłobku była wyjątkowo przyjazna, dlatego mamy jasno określone standardy naszej pracy, które utrzymujemy, by zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju i wzrostu naszych Gwiazdek. 

Szanujemy i dbamy o nasze Ciocie, dzięki temu nie ma u nas ciągłej rotacji, dzieci są pod stałą opieką tych samych osób, a jakość pracy i poziom zaangażowania naszych  Cioć do tego zawodu utrzymuje się na wysokim poziomie.

Musimy powiedzieć to wprost. Nasz Żłobek NIE JEST DLA WSZYSTKICH. Nasze wyjątkowe usługi kierujemy do tych Rodziców, którzy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci i cenią sobie wartości, które i my cenimy.