Musimy powiedzieć to wprost. Nasz Żłobek NIE JEST DLA WSZYSTKICH. Nasze wyjątkowe usługi kierujemy do tych Rodziców, którzy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci i cenią sobie wartości, które i my cenimy.

Nasza misją jest, by Nasz żłobek był wyjątkowy, by był miejscem obfitości dla dzieci, by Gwiazdki miały możliwość rozwoju na każdej płaszczyźnie stąd nasz nacisk na JAKOŚĆ we wszystkim co robimy. Dzieci dla nas są najbardziej wymagającymi klientami i zgodnie z naszą ideologią – zasługują na wszystko co najlepsze. Z takiego założenia wychodzimy i staramy się robić wszystko aby tak było. Podczas rekrutacji Dzieci do naszego żłobka ze względu na ograniczoną liczę miejsc musimy przyznać, że u Nas nie decyduje kolejność zgłoszeń, a fakt czy wraz z Rodzicami mamy na uwadze tożsame wartości. Tylko przy utrzymaniu jednolitego poziomu w wychowaniu dziecka i opiece nad nim zarówno w żłobku jak i w domu jesteśmy w stanie osiągnąć wymierne efekty. Dziecko wówczas wie konkretnie czego się od niego oczekuje, gdzie są jego granice, jakie zachowania osób dorosłych są standardem. Dzięki temu kształtuje się w jego głowie pożądany obraz świata i relacji międzyludzkich co bezpośrednio przełoży się na poczucie własnej wartości oraz prawidłowe zachowania społeczne, które po prostu będą dla Dziecka korzystne.

Wiele osób dorosłych o zaburzonym poczuciu własnej wartości upatruje się nieodpowiednych postaw rodziców czy wzorców w domu. Jesteśmy w pełni świadomi tego, że dzieci w naszym żłobku spędzają średnio 8 godzin dziennie co oznacza, że to właśnie tutaj dziecko uczy się funkcjonowania w grupie społecznej, szanowania swoich granic, możliwości wyrażania swoich emocji. Nasze ciocie uczestniczą w wielu szkoleniach i czytają lektury z obszarów pedagogiki i psychologii małych dzieci, by cały czas pracować nad sobą, gdyż dzieci uczą się przez obserwację.

Dodatkowo nasze Ciocie 2 razy do roku uczestniczą w sesjach coachingowych mających na celu weryfikację utrzymywanych standardów, obszarów samoświadomości i atmosfery w pracy.

Dbamy również o to, by atmosfera w naszym żłobku była wyjątkowo przyjazna, dlatego mamy jasno określone standardy naszej pracy które utrzymujemy, by zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju i wzrostu naszych Gwiazdek. 

Szanujemy i dbamy o nasze Ciocie, dzięki temu nie ma u nas ciągłej rotacji, dzieci są pod stałą opieka tych samych osób a co najważniejsze jakość pracy i poziom zaangażowania naszych  Cioć do tego zawodu utrzymuje się na wysokim poziomie.

UWAŻAMY, ŻE DZIECI SĄ NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYMI KLIENTAMI I ZASŁUGUJĄ NA WSZYSTKO CO NAJLEPSZE.

Jesteśmy bardzo zgranym zespołem, o spójnej wizji i wartościach w stosunku do tego co robimy i dążymy do tego by robić to jak najlepiej by nasze Gwiazdki czuły się u nas najlepiej, by czuły że to miejsce jest dla nich przyjazne, rozwojowe – po prostu wyjątkowe.

Nasze Ciocie mogą liczyć na pełne wsparcie i zaufanie ze strony właścicieli i Dyrektor. Podstawową wartością jaka wyznajemy jest SZACUNEK. Okazujemy to w każdym kontakcie i na każdej płaszczyźnie, przede wszystkim w stosunku do naszych dzieci, jak i w stosunku do Rodziców i siebie nawzajem. Daje nam to możliwość tworzenia niepowtarzalnej atmosfery pełnej zaufania i spokoju ducha.

Wszystkie bieżące problemy rozwiązujemy od ręki, gasimy je w zarodku. Rozmawiamy. KOMUNIKACJA to kolejną rzecz na która kładziemy nacisk. Dużo rozmawiamy z Rodzicami, wymieniamy się informacjami o dziecku, zarówno na żywo jak i poprzez komunikator dostępny w aplikacji Livekid. Mamy ciągły kontakt. Pielęgnujemy również komunikację wewnętrzną. Odnosimy się do siebie z szacunkiem, dużo pytamy siebie nawzajem, nie wytykamy błędów ale wzajemnie pilnujemy przestrzeganie obowiązujących standardów. Wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś dołącza do naszego zespołu to chce się z nami rozwijać i chce dla naszych gwiazdek jak najlepiej.

 

Dążymy do poziomu EKSPERTÓW. Cały czas podnosimy swoje kompetencje, poszerzamy wiedze a wszystko po to by być jak najlepszą wersją siebie dla naszych Gwiazdek. W tym celu wypracowałyśmy konkretne rozwiązania.

WEBINAROWE WTORKI

W każdy wtorek w trakcie drzemki dzieci uczestniczymy w webinarach online, które są związane z tematyką rozwoju dziecka w wieku do lach trzech.

KSIĄŻKOWE ŚRODY

W każdą środę staramy sięgnąć się po lekturę w formie książki. Czytamy albo książki z naszej żłobkowej biblioteczki albo książki własne przy czym wymogiem jest by książka po którą sięgamy była związana z tematyką zawodu, pedagogiką, psychologią pozytywną itp. Jeśli nawet w praktyce wychodzi 15 minut czytania to przy zachowaniu regularności taki nawyk bardzo poszerza naszą specjalistyczną wiedzę.

PIĄTKOWE PLANOWANIE

W każdy piątek w trakcie drzemki dzieci, omawiamy sytuacje z danego tygodnia i planujemy zajęcia na kolejny tydzień. Mamy jasno rozpisane kto kiedy i za co odpowiada, każda Ciocia dysponuje kalendarzem w którym prowadzi notatki i zapisuje ważne daty dlatego nasza praca jest płynna i zorganizowana i jasno określona dla wszystkich.

SŁODKIE PONIEDZIAŁKI

Dbamy o to by każdy tydzień rozpoczynać z dobrym nastawieniem. Nasze Gwiazdki w każdy poniedziałek mają rozstawiany skakaniec-dmuchaniec, który wprowadza je pozytywnie w nadchodzący tydzień. Dbamy również o nasze nastawienie gdyż wiemy, że się udziela 🙂 Dlatego w każdy poniedziałek dbamy o to, by do przedpołudniowej kawy zawsze pojawiło się coś słodkiego 😉


Nasze wewnętrzne zasady
U nas wszystko jest jasne. Jasno określone jest kto za co odpowiada, dlatego panuje u nas spokój i przyjazna atmosfera. Nie tworzymy miejsca na niepotrzebne sytuacje a to wszystko dzięki kilku zasadom, których się trzymamy.

ZASADA RADYKALNEJ SZCZEROŚCI – mówimy otwarcie i na bieżąco co daje nam poczucie zaufania w stosunku do siebie nawzajem. Jesteśmy uczciwe i autentyczne. Dzięki temu możemy sobie ufać i się szanować. Staramy się jasno i precyzyjnie komunikować. Jest to podstawą naszej czystej i przejrzystej atmosfery w pracy, a w tym zawodzie atmosfera jest najważniejsza, gdyż dzieci są „małymi radarami emocji” i bardzo ją odczuwają.
ZASADA AKTYWNEGO ROZWOJU – kto się nie rozwija ten się cofa. Nasze Ciocie cały czas się doszkalają, by być najlepszą wersją siebie, gdyż są świadome że ich wzorce zachowań mogą być powielane przez nasze Gwiazdki poprzez naturalną obserwację i naśladownictwo
ZASADA MAGICZNYCH DRZWI – przychodząc do żłobka zostawiamy swoje sprawy osobiste, ewentualne problemy i złe emocje za drzwiami żeby nie zarażać nimi innych cioć i przede wszystkim dzieci.
ZASADA PEŁNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI – Każda z nas jest w pełni odpowiedzialna za siebie. Nie wyręczamy siebie nawzajem, nie kryjemy swoich błędów tylko uczymy się do nich przyznawać zgodnie z założeniem że „nie popełnia błędów ten kto nic nie robi”. Sprawnie szukamy rozwiązań, metod naprawczych i korygujących.
ZASADA „NO SENIORITY BUSINESS” – Oznacza to, że nie jest dla nas aż tak ważne czy ktoś skończył studia czy nie (choć jest to mile widziane) i jakie ma dotychczasowe doświadczenie. Najbardziej zależy nam na tym by pracujące u nas osoby były lojalne, miały otwarte serce, były pełne ciepła i czuły że praca z dziećmi to ich powołanie. Ważne jest dla nas również to, jak nasza ciocia odnajdzie się w naszych standardach, czy interesuje się samorozwojem, uczestnictwem w szkoleniach, dziecięcą psychologia i psychologia pozytywną.
ZASADA „WIZYTÓWKI” – my same i lokal w którym pracujemy to nasza wizytówka. Dlatego do pracy ubieramy się w koszulki firmowe z logo co nas identyfikuje z miejscem pracy. Poziom czystości w lokalu również świadczy o nas. Pomimo tego, ze w żłobku 2 razy w miesiącu odbywa się gruntowne sprzątanie wykonywane przez firmę zewnętrzną, my również każdego dnia dbamy o nasze miejsce pracy.

Stałe przywileje w ramach naszej kultury organizacyjnej:
KSIĄŻKA URODZINOWA z dedykacjami od zespołu. Celebrujemy nasze święta.
SYMBOLICZNE PREZENTY OKAZJONALNE (z okazji dnia nauczyciela, pod choinkę)
GRUDNIOWE SPOTKANIE PRZY ŚWIĄTECZNEJ KAWIE
BONY SZKOLENIOWE
ROZMOWY PÓŁROCZNE (2 razy do roku okolice maja i listopada) – analiza działań, rozwoju, weryfikacja standardów
PAKIET NOWOROCZNY – podstawowa wyprawka na nowy rok w zależności od bieżącego zapotrzebowania