Jako jeden z niewielu żłobków jesteśmy świadomi, że mamy realny wpływ na to jaki świat zastaną nasze 🌟🌟🌟 wkraczając w dorosłość, dlatego dbamy również o środowisko na miarę naszych możliwości.🌳🏞️🌳

Co robimy na ten moment:

  • Jako żłobek zapewniamy wszystkim dzieciom biodegradowalne chusteczki mokre tzw. H2Owipes.
  • Do zapakowania brudnych (na skutek nauki samodzielnego jedzenia) czy czasem posiusianych (zwłaszcza na etapie odpieluchowywania) ubranek 👕 używamy  biodegradowalnych woreczków, które posiadają dodatek TDPA i ulegają Oxo-degradacji.
  • W styczniu każdego roku sadzimy wspólnie rzeżuchę, którą następnie pielęgnujemy, opiekujemy się nią i podlewamy, by wykształcić w naszych gwiazdkach wrażliwość na naturę, a jednocześnie być przygotowanym na nadchodzące święta Wielkanocne.
  • Raz w miesiącu obchodzimy EKO Day, podczas którego znikają nasze wszystkie tradycyjne zabawki a my szukamy radości i niezliczonych sposobów na to jak kreatywnie wykorzystywać rzeczy, które z reguły lądują w koszu np. różne opakowania, kartony, rolki po papierze toaletowych czy po ręcznikach papierowych. W te dni kreatywność naszych Gwiazdek zawsze nas zaskakuje.