Poznaj nasze Specjalistki ds. opieki nad Dziećmi do lat 3ch

Zgodnie z ustawą o opiece nad Dziećmi do lat trzech na 1 opiekunkę przypadać powinno 8 dzieci. My jednak wychodzimy z założenia, że im więcej kolan na których można przysiąść i rąk w które można się wtulić tym lepiej. Z tego względu w naszym żłobku na 1 ciocie przypada ok 6 dzieci. To zdecydowana różnica. Dodatkowo oprócz cioć które współpracują z nami na stałe posiadamy Ciocie dochodzące, które wspierają nas wtedy gdy jest taka potrzeba. Ciocie dochodzące są zatrudniane na umowy zlecenia i pojawiają się zazwyczaj na zastępstwo naszych Cioć głównych w sytuacji urlopu wypoczynkowego czy chorobowego. Rodzicu, po czym poznasz, że Ciocia jest ciocią na stałe? Nasze Ciocie zatrudnione na umowy chodzą ubrane w T-shirty z logo żłobka. A te ciocie które są związane z nami na dłużej posiadają dodatkową odznakę w postaci bransoletki ze złotą gwiazdką. Tak więc Rodzicu śmiało możesz patrzeć nam na ręce 🙂

Dyrektor, pedagog

Zuzanna Walczyk

Pieczę nad obydwoma żłobkami sprawuje nasza wyjątkowa Pani Dyrektor, która przede wszystkim odpowiada za rekrutację Dzieci do żłobków i koordynuje całościowo stan organizacji i poziom funkcjonowania naszych placówek. Dodatkowo na każdej placówce posiadamy Wicedyrektora, który jest prawą ręką naszej Dyrektor i odpowiada bezpośrednio przed nią za stan placówki, zadowolenie Dzieci, Rodziców i Zespołu 🙂

5/5

Zuzanna Walczyk to absolwentka KUL, ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja wczesnoszkolna
i przedszkolna oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej. Przez wiele lat była wolontariuszem na koloniach i obozach dziecięcych, a w czasie studiów animatorem czasu wolnego. Ostatnie kilka lat pracowała w przedszkolu. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia, w klasie skrzypiec. Dodatkowo gra na gitarze. Stara się stale podwyższać swoje kwalifikacje. Jest osobą cierpliwą, dokładną, ambitną i kreatywną.

W żłobku dba o to, by panowała dobra atmosfera zarówno wśród dzieci, rodziców jak i samych cioć. Jest uważna na potrzeby innych, wrażliwa, empatyczna, szanująca emocje innych, a do tego bardzo zaradna 🙂

W pracy z dziećmi kieruje się regułą, że dziecko to człowiek, który ma prawo do swoich emocji, gorszych i lepszych dni. Ma też swoje potrzeby i zachcianki. Człowiek, choć mały, ma dużo niespożytkowanej energii, a zadaniem opiekuna jest ukierunkowanie tej energii na dobre tory, dawanie dzieciom swobody w działaniu, zabawie i nauce.

Prywatnie jest mamą dwójki dzieci Tomka i Hani 🙂

Wicedyrektor, pedagog, opiekun

Paulina Pychowska - Dul

Drogi Rodzicu, do Pauliny warto się zwracać w pierwszej kolejności gdy coś cię niepokoi, chciałbyś porozmawiać o czymś ważnym, potrzebujesz do lekarza zaświadczenia o uczęszczaniu Dziecka do żłobka. Nasza Wicedyrektor jest po to by Ci pomóc – zna Dzieci, ich problemy i potrzeby gdyż przebywa z nimi na co dzień na placówce. Pamiętaj, że chcemy dla Ciebie jak i Twojego dziecka jak najlepiej a komunikacja to podstawa. Wychodzimy z założenia, że każdy problem da się rozwiązać i zażegnać jeśli tylko relacja jest oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Jeśli jednak będziecie potrzebowali dodatkowego wsparcia w procesie komunikacji, nasza Wicedyrektor poprosi o wsparcie naszej Dyrektor i będziemy robić wszystko by wypracować najlepsze rozwiązanie.

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończyła studia stacjonarne I i II stopnia na kierunku Pedagogika Specjalna. Po uzyskaniu tytułu magistra rozpoczęła studia podyplomowe z zakresu Przygotowania Pedagogicznego na WSNS w Lublinie. W ramach rozwoju i zdobywania wiedzy ukończyła liczne kursy stacjonarne m.in.Podstawy Integracji Sensorycznej, Smyko-Multisensoryka,  Terapia Ręki I oraz II stopnia, Sensoplastyka, Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju, Plastyka Ekspresywna, Felinoterapia, Dogoterapia,  Opiekun w żłobku, Trener Dziecka z zaburzoną koncentracją i uwagą i inne.  Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako opiekun, nauczycielka oraz wychowawca.

Prywatnie żona, mama nastolatki i miłośniczka zwierząt. Posiada kota, dwa psy i królika.

Z-ca Wicedyrektora, pedagog, opiekun

Paula Lipczyńska

Zadaniem Cioci Pauli jest wspieranie naszej Wicedyrektor w tym, by w żłobku działo się dobrze 🙂 Ciocia Paula zna bardzo dobrze nasze standardy i wartości, a jej zadaniem jest ich przestrzeganie, pilnowanie i wdrażanie. Wszystko po to, by atmosfera naszej pracy była jak najbardziej pozytywna bo udziela się naszym Dzieciom 🙂 Rodzicu, do Cioci Pauli warto zgłaszać swoje uwagi/problemy podczas nieobecności Wicedyrektor. Ciocia Paulina i Paula utrzymują ze sobą ścisły kontakt, dlatego nie martw się – nic nie umknie naszej uwadze 🙂

5/5

Paula, ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia magisterskie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z pedagogiką kreatywności na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie studiów należała do Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS, uczestniczyła w różnego rodzaju warsztatach oraz imprezach naukowo-kulturalnych.

Posiada 2 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Swój warsztat pracy ciągle doskonali, wzbogaca poprzez kursy i szkolenia związane z wykonywanym zawodem. Ciocia Paula dba o to, by naszym Gwiazdkom nigdy się nie nudziło. Wszystkie zajęcia wymagające kreatywności i kreatywnego wykorzystania dostępnych materiałów pojawiają się właśnie w głównej mierze dzięki Cioci Pauli.

Jest osobą odpowiedzialną, ambitną oraz pogodną, gotową do podejmowania nowych wyzwań związanych z kreowaniem oraz wspieraniem rozwoju dziecka. W pracy największą radość daje jej inspirowanie dzieci do działania, doświadczania i samodzielnego odkrywania świata.

Opiekun w żłobku

Renata Gaj

Ciocia Renata ma przypisane dzieci do swojej grupy. Czy Twoje Dziecko wybrało za swojego opiekuna akurat Ciocię Renatę? Tego dowiesz się sprawdzając informację na naszej tablicy w szatni 🙂 Rodzicu, jeśli miałbyś jakieś bieżące pytania dotyczące Twojego dziecka, a jest ono przypisane do Grupy Cioci Renaty możesz śmiało pisać właśnie do niej. Ciocia Renata ma na uwadze szczególnie te dzieci które są pod jej opieką i to właśnie ona powinna posiadać najważniejsze bieżące informacje dotyczące Twojego dziecka. Jest to wynik naszego autorskiego podziału „Ciocia do Dzieci” – więcej o nim przeczytasz na rozpisce w szatni 🙂

5/5

Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego im St. Liebharta w Lublinie na kierunku „Opiekunka dziecięca”. Posiada łącznie 6 lat doświadczenia w opiece nad dziećmi, w tym w latach 2016-2017 aż 300 godzin praktyk zawodowych w Miejskim Zespole Żłobków. Oprócz czynności opiekuńczych zapewnia Dzieciom wiele cierpliwości i zrozumienia na każdym etapie przyswajania nowych umiejętności.

Swoją pasję do Dzieci przekłada również na wiele działań dodatkowych tj.: Koło Zainteresowania Zawodem Opiekunki Dzięcięcej, prowadzenie zajęć warsztatowych nt. pielęgnacji noworodka i niemowląt. Ciocia Renata była również koordynatorem akcji pomocowych takich jak „Góra grosza”, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Uczestniczka licznych konferencji w zakresie pedagogiki w tym międzynarodowej konferencji „Postawy wobec życia”.

Prywatnie szczęśliwa mama. Jest osobą ciepłą, sumienną i empatyczną co pozwala jej zrozumieć indywidualne potrzeby Dziecka na każdym etapie życia.

Nasze "Ciocie dochodzące"

Obecnie na placówce Marina w razie nieobecności naszego stałego składu możemy liczyć na wsparcie Cioć (od lewej) Natalii, Weroniki i Dominiki.

Bardzo im dziękujemy!

Chesz do nas dołączyć?

Prześlij do nas swoje CV, a jeśli pojawi się taka potrzeba skontaktujemy się z Tobą. Wyślij swoje CV wraz z krótką notatką o sobie na maila rekrutacja@radosnegwiazdki.pl

Robimy wszystko, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności i cookies.