Poznaj nasze Specjalistki ds. opieki nad Dziećmi do lat 3ch

Zgodnie z ustawą o opiece nad Dziećmi do lat trzech na 1 opiekunkę przypadać powinno 8 dzieci. My jednak wychodzimy z założenia, że im więcej kolan, na których można przysiąść i rąk, w które można się wtulić tym lepiej. Z tego względu w naszym żłobku na Marinie na 23 dzieci mamy do dyspozycji aż 5 cioć na stałe i 2 ciocie dochodzące. Ciocie dochodzące, które wspierają nas wtedy gdy jest taka potrzeba. Nasze Ciocie zatrudnione na umowę o prace są wyposażone w odzież ochronną i chodzą ubrane w T-shirty z logo żłobka. A te ciocie, które są związane z nami na dłużej, posiadają dodatkową odznakę w postaci bransoletki ze złotą gwiazdką. Tak więc Rodzicu śmiało możesz patrzeć nam na ręce 🙂

Dobieramy kadrę w sposób przemyślany.

W pracy wyróżnia nas to, że tworzymy kolektyw – współpracujemy w solidnym oparciu o nasze wartości (JAKOŚĆ. OBFITOŚĆ. ZAUFANIE), dlatego tak bardzo zwracamy uwagę na to kto tworzy nasz zespół. Jesteśmy świadome, że nasze Gwiazdki jako mali ludzie są szczególnie empatyczne, wrażliwe i bezpośrednio odbierają częstotliwości płynące z otoczenia, dlatego bardzo istotne jest to, jakie osoby (czyt. Ciocie opiekunki) tworzą to otoczenie.

Rodzice, którzy zdecydowali się nam zaufać, są również w pełni świadomi tego, że otoczenie dla swoich dzieci warto bardzo świadomie wybierać.

Wicedyrektorka, pedagog, opiekunka w żłobku

Paulina Pychowska - Dul

Drogi Rodzicu, do Pauliny warto się zwracać gdy coś chciałbyś porozmawiać o czymś ważnym, co dotyczy każdego aspektu funkcjonowania placówki. To również Paulina wystawi zaświadczenie do lekarza o uczęszczaniu Dziecka do żłobka lub opinię o dziecku. Nasza Wicedyrektor jest po to, by Ci pomóc – zna Dzieci, ich problemy i potrzeby, gdyż przebywa z nimi na co dzień na placówce. Pamiętaj, że chcemy dla Ciebie jak i Twojego dziecka jak najlepiej, a komunikacja to podstawa. Wychodzimy z założenia, że każdy problem da się rozwiązać i zażegnać jeśli tylko relacja jest oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Ciocia Paulina również przypisane dzieci do swojej grupy. Czy Twoje Dziecko wybrało za swojego opiekuna akurat Ciocię Paulinę? Tego dowiesz się, sprawdzając informację na naszej tablicy w szatni. Rodzicu, jeśli miałbyś jakieś bieżące pytania dotyczące Twojego dziecka, a jest ono przypisane do Grupy Cioci Pauliny, możesz śmiało pisać właśnie do niej. Jest to wynik naszego autorskiego podziału „Ciocia do Dzieci” – więcej o nim przeczytasz na rozpisce w szatni. 

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończyła studia stacjonarne I i II stopnia na kierunku Pedagogika Specjalna. Po uzyskaniu tytułu magistra rozpoczęła studia podyplomowe z zakresu Przygotowania Pedagogicznego na WSNS w Lublinie. W ramach rozwoju i zdobywania wiedzy ukończyła liczne kursy stacjonarne m.in.Podstawy Integracji Sensorycznej, Smyko-Multisensoryka,  Terapia Ręki I oraz II stopnia, Sensoplastyka, Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju, Plastyka Ekspresywna, Felinoterapia, Dogoterapia,  Opiekun w żłobku, Trener Dziecka z zaburzoną koncentracją i uwagą i inne.  Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako opiekun, nauczycielka oraz wychowawca.

Prywatnie żona, mama nastolatki i miłośniczka zwierząt. Posiada kota, dwa psy i królika.

Z-ca Wicedyrektorki, pedagog, opiekunka w żłobku

Paula Lipczyńska

Zadaniem Cioci Pauli jest wspieranie naszej Wicedyrektor w tym, by w żłobku działo się dobrze 🙂 Ciocia Paula zna bardzo dobrze nasze standardy i wartości, a jej zadaniem jest ich przestrzeganie, pilnowanie i wdrażanie. Wszystko po to, by atmosfera naszej pracy była jak najbardziej pozytywna bo udziela się naszym Dzieciom 🙂 Rodzicu, do Cioci Pauli warto zgłaszać swoje uwagi/problemy podczas nieobecności Wicedyrektor. Ciocia Paulina i Paula utrzymują ze sobą ścisły kontakt, dlatego nie martw się – nic nie umknie naszej uwadze 🙂

5/5

Paula, ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia magisterskie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z pedagogiką kreatywności na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie studiów należała do Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS, uczestniczyła w różnego rodzaju warsztatach oraz imprezach naukowo-kulturalnych.

Posiada 2 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Swój warsztat pracy ciągle doskonali, wzbogaca poprzez kursy i szkolenia związane z wykonywanym zawodem. Ciocia Paula dba o to, by naszym Gwiazdkom nigdy się nie nudziło. Wszystkie zajęcia wymagające kreatywności i kreatywnego wykorzystania dostępnych materiałów pojawiają się właśnie w głównej mierze dzięki Cioci Pauli.

Jest osobą odpowiedzialną, ambitną oraz pogodną, gotową do podejmowania nowych wyzwań związanych z kreowaniem oraz wspieraniem rozwoju dziecka. W pracy największą radość daje jej inspirowanie dzieci do działania, doświadczania i samodzielnego odkrywania świata.

Opiekunka w żłobku

Renata Gaj

Ciocia Renata ma przypisane dzieci do swojej grupy. Czy Twoje Dziecko wybrało za swojego opiekuna akurat Ciocię Renatę? Tego dowiesz się sprawdzając informację na naszej tablicy w szatni 🙂 Rodzicu, jeśli miałbyś jakieś bieżące pytania dotyczące Twojego dziecka, a jest ono przypisane do Grupy Cioci Renaty możesz śmiało pisać właśnie do niej. Ciocia Renata ma na uwadze szczególnie te dzieci które są pod jej opieką i to właśnie ona powinna posiadać najważniejsze bieżące informacje dotyczące Twojego dziecka. Jest to wynik naszego autorskiego podziału „Ciocia do Dzieci” – więcej o nim przeczytasz na rozpisce w szatni 🙂

5/5

Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego im St. Liebharta w Lublinie na kierunku „Opiekunka dziecięca”. Posiada łącznie 6 lat doświadczenia w opiece nad dziećmi, w tym w latach 2016-2017 aż 300 godzin praktyk zawodowych w Miejskim Zespole Żłobków. Oprócz czynności opiekuńczych zapewnia Dzieciom wiele cierpliwości i zrozumienia na każdym etapie przyswajania nowych umiejętności.

Swoją pasję do Dzieci przekłada również na wiele działań dodatkowych tj.: Koło Zainteresowania Zawodem Opiekunki Dzięcięcej, prowadzenie zajęć warsztatowych nt. pielęgnacji noworodka i niemowląt. Ciocia Renata była również koordynatorem akcji pomocowych takich jak „Góra grosza”, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Uczestniczka licznych konferencji w zakresie pedagogiki w tym międzynarodowej konferencji „Postawy wobec życia”.

Prywatnie szczęśliwa mama. Jest osobą ciepłą, sumienną i empatyczną co pozwala jej zrozumieć indywidualne potrzeby Dziecka na każdym etapie życia.

Pomoc opiekunek w żłobku

Karolina Dajema

Zadaniem Karoliny jest wsparcie naszych Dzieci i Cioć w codziennych czynnościach. Jej rolą jest również dbałość wraz z naszymi Ciociami by w żłobku panowała dobra atmosfera i na co dzień gościł uśmiech 🙂


5/5

Karolina, posiada tytuł licencjata fizjoterapii oraz technika sterylizacji medycznej, a z dziećmi jest związana już od prawie 15 lat bo od 2009 roku kiedy to podjęła pierwszą pracę jako opiekunka dziecięca. Następnie pracowała w niepublicznym przedszkolu, zaczynając od pomocy kuchennej, poprzez asystenta nauczyciela a kończąc na stanowisku koordynatora. 

Teraz Karolina zaczyna swoją przygodę w naszym żłobku, zaczynając od szczebla na stanowisku pomocy opiekuna. Jeśli Karolina tylko zechce i się sprawdzi, jesteśmy otwarci, by przyjąć ja również do grona naszych opiekunek. Z całą pewnością Karolina jest osobą konkretną, odpowiedzialną, wrażliwą i opiekuńczą. Mamy nadzieję, że zagości na dobre w naszym zespole 🙂

Ciocia wspierająca

Urszula Wiśniewska

Ciocia Ula nie ma swojej grupy Dzieci, a jej zadaniem jest wspieranie naszych Gwiazdek, które w danym momencie swojego życia wymagają szczególnej uwagi. Dzięki temu mamy pewność, że opieka jest zapewniona na najwyższym poziomie. Znacznie powyżej normy, jaką przewiduje ustawa. 🙂

5/5

Ciocia Ula jest magistrem pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem oraz absolwentką podyplomowych studiów WSKZ we Wrocławiu z zakresu neurodydaktyki i choreoterapii. Jest autoryzowanym Trenerem Szkoły Pamięci SPW oraz trenerem Bajkoterapii. Dodatkowo od września 2022 roku prowadzi szkołę pamięci dla Dzieci, by ułatwić im start w nauce i zdobywania wiedzy w przyszłości. 

Pielęgniarka

Monika Berlińska

Nasz zespół zasila również w sposób zdalny Pielęgniarka. Monika to Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pielęgniarstwo, kontynuuje obecnie studia II stopnia na tym samym kierunku. Przez okres dwóch lat była wolontariuszką w Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, gdzie aktywnie urozmaicała dzieciom czas spędzony w Domu Małego Księcia, zapewniając im rozrywkę oraz wykonując przy nich czynności pielęgnacyjne.  

Drogi Rodzicu, jeśli masz jakieś pytania natury medycznej dotyczące Twojego dziecka skontaktuj się z Moniką. Namiary najdziesz na naszej tablicy w szatni 🙂

5/5

Nasze "Ciocie dochodzące"

Obecnie na placówce Marina w razie nieobecności naszego stałego składu możemy liczyć na wsparcie Cioć (od lewej) Natalii i Weroniki.

Bardzo im dziękujemy!

Chesz do nas dołączyć?

Prześlij do nas swoje CV, a jeśli pojawi się taka potrzeba skontaktujemy się z Tobą. Wyślij swoje CV wraz z krótką notatką o sobie na maila rekrutacja@radosnegwiazdki.pl

Robimy wszystko, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności i cookies.